Dodano: 10-06-2020 autor: Top Klocki

Rozwój dziecka jest bardzo dynamiczny zwłaszcza w pierwszych latach jego życia. Dlatego podczas zajęć w przedszkolu czy żłobku zaczynają pojawiać się pierwsze lekcje języka obcego, a nauczycielki wykorzystują różne gadżety interaktywne, by zobrazować maluchom wiele bardzo skomplikowanych zagadnień. Coraz częściej wśród pomocy dydaktycznych znajdują się edukacyjne klocki konstrukcyjne, a dokładniej zestawy tematyczne, dostosowane do etapu nauczania maluchów. Mimo tego, że nie są one jeszcze powszechnie stosowane w każdej placówce, znajdują wielu zwolenników ze względu na liczne zalety.

Przyswajanie wiedzy z wykorzystaniem zabawek

edukacyjne klocki konstrukcyjne

Od dawna wiadomo, że im ciekawszy sposób przekazywania wiedzy zostanie wybrany, tym większe jest prawdopodobieństwo przyswojenia informacji przez całą grupę uczniów. Dotyczy to przede wszystkim przedszkolaków, których uwagę jest ciężko skupić na jednym temacie przez dłuższą chwilę. Zwłaszcza jak zupełnie nic z niego nie rozumieją bo jest za trudny. W takich sytuacjach nauczyciele sięgają po klocki kreatywne dla dzieci, które będą w stanie świetnie zobrazować działanie skomplikowanych maszyn, wygląd figur przestrzennych czy także małych zwierząt. Dzięki większej ilości zestawów każdy z maluchów samodzielnie zbuduje owady, jednocześnie poznając ich części ciała i lepiej zapoznając się z otaczającą go przyrodą.

Nabywanie umiejętności motorycznych oraz rozwój wyobraźni

klocki kreatywne dla dzieci

Dzieci w wieku przedszkolnym mają zazwyczaj bujną wyobraźnię, którą warto pielęgnować, by szybko nie zatraciły swojej radości z zabawy. Co za tym idzie rozwijają także swoje zdolności motoryczne, układając specjalne klocki konstrukcyjne dla dzieci, dopasowując poszczególne elementy do typu budowli oraz tworząc model 3D rzeczywistego przedmiotu ze swojego otoczenia. Znacznie wspomaga to rozwój maluchów, ponieważ najłatwiej im zapamiętać coś, co zrobili sami i przy czym świetnie się bawili. Gotowe modele mogą wykorzystać do tworzenia inscenizacji bądź krótkiej zabawy pod warunkiem, że później wszystkie elementy trafią z powrotem do pudełka i inne dzieci również będą mogły z nich skorzystać.

Pielęgnowanie wyobraźni dzieci oraz kształcenie ich poglądu na świat jest niezwykle istotne. Nie można jednak pomijać dostarczania im wiedzy, która pozwoli się rozwijać i odkrywać zupełnie nowe dziedziny nauki. Dzięki pomocom dydaktycznym, takim jak klocki edukacyjne, mogą spróbować własnych sił w konstruowaniu pojazdów, co na pewno sprawi im wielką frajdę, a informacje nabyte podczas zabawy zapadną im w pamięci.