Dodano: w kategorii: autor: Top Klocki

świecące klocki

Jeszcze kilkanaście lat temu każde dziecko marzyło o tym, by posiadać własny zestaw klocków. Budowało się z nich przeróżne konstrukcje – od domków po garaże i inne wymyślne kształty. Jednak wraz z przyjściem ery smartfonów i internetu dzieci zaczęły szukać nowych możliwości poznania świata oraz własnego rozwoju. Znalazły je w świecie pełnym elektroniki, odstawiając na bok dawnych ulubionych bohaterów. Dlatego też producenci zabawek poszli wraz z duchem czasu, wprowadzając na rynek klocki świecące w ciemności, które podbiły serca niejednego dziecka.

Ewolucja klocków w ostatnich latach

Dawniej plastikowe klocki dla dzieci miały tylko jeden kształt, co znacząco ograniczało możliwość budowania konkretnych konstrukcji. Proste kwadratowe domki były maksimum możliwości każdego z nas. Przez ostatnie lata sytuacja się diametralnie zmieniła, każdy mógł kupić małe klocki stworzone z myślą o skomplikowanych maszynach, pojazdach oraz wielu innych. To one stały się prekursorem do utworzenia wielu im podobnych, z którymi są całkowicie kompatybilne. Przez długi czas w zupełności zaspakajały one ciekawość dzieci, pozwalając im kolekcjonować edycje klocków, jednak z czasem i to okazało się niewystarczające.

Nowoczesne klocki dla dzieci

klocki k nex

Dopiero niedawno pojawiły się na rynku klocki K’Nex z oświetleniem LED, które wyglądają bardzo efektownie zwłaszcza po zmroku. Dzieciaki znów zainteresowały się tymi prostymi, małymi elementami, z których mogą do woli budować niemal wszystko. Zestawy są ze sobą w pełni kompatybilne. Wykorzystując bazową konstrukcję, światło jest w stanie rozjaśnić nawet 500 klocków, czyli dużą wieżę. Nie potrzeba prowadzenia żadnych niebezpiecznych kabli, które mogłyby zrobić dzieciom krzywdę. Wszystko działa zupełnie bezprzewodowo. Zwróciło to uwagę młodzieży w każdym wieku, niektóre zestawy edukacyjne znalazły nawet swoje zastosowanie w szkołach podczas lekcji. Klocki od lat dbały o nasz rozwój sensoryczny oraz wyobraźni, dlatego warto, aby dziecko posiadało własny zestaw tego typu klocków, które je interesują.

Świecące klocki cały czas są nowością i przyciągają uwagę każdego dziecka. Pozytywnie oddziałują na zmysł wzroku, jednocześnie nie ograniczając możliwości tworzenia wysokich konstrukcji. Wykorzystany system podświetlenia LED został przygotowany do tego, by działać w połączeniu również z klockami innych marek. Poznawanie świata, jego tajemnic oraz własnych możliwości przy wykorzystaniu plastikowych klocków na pewno pozwala zapamiętać zdecydowanie więcej, niż podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych.