Dodano: 16 w kategorii: autor: Top Klocki

edukacyjne klocki konstrukcyjne

Prowadzenie zajęć w placówkach edukacyjnych wymaga wiele wiedzy oraz doświadczenia od nauczycieli. Ich zadaniem jest nie tylko nauczyć obowiązkowych zagadnień z danego przedmiotu, ale również rozwinąć ukryte zdolności każdego ucznia. Muszą więc cały czas poszukiwać nowych inspiracji do zainteresowania dzieci danym tematem, który niestety nie dla każdego może okazać się ciekawy. Dlatego coraz chętniej sięga się po gry i zabawy edukacyjne, tworzone specjalnie z myślą o szkołach, gdzie nauka kreatywności napotyka opór ze strony dzieci.

Tworzenie konstrukcji z klocków

Wśród nowych metod nauki na pewno na wyróżnienie zasługują zabawki edukacyjne, spotykane zwłaszcza w przedszkolach oraz w klasach wychowania wczesnoszkolnego. Tamtejsi nauczyciele odkrywają świat przed dziećmi poprzez zabawę, pokazując jak wykorzystać drewniane klocki edukacyjne do stworzenia czegoś niesamowitego. Pozwala im to doświadczyć samodzielnie, jak trudne jest wykonanie krok po kroku skomplikowanej maszyny oraz na czym opiera się jej działanie. Jest to jednym z powodów, dlaczego nauczyciele chętnie sięgają po klocki kreatywne dla dzieci. Mogą w prosty i przyjazny sposób wytłumaczyć działanie mechaniki, tworzenie figur przestrzennych oraz wiele innych nawet w klasach starszych. Edukacyjne klocki konstrukcyjne zostały już docenione przez dużą ilość szkół, coraz to nowsze zestawy ukazują tajniki przyrody, czy techniki jednocześnie wpływając na rozwój dziecięcej kreatywności. Z dostępnych elementów można samodzielnie bądź w grupie stworzyć coś zupełnie nowego.

Kreatywne zabawki jako metoda nauczania

drewniane klocki konstrukcyjne

W wielu szkołach klocki konstrukcyjne dla dzieci są wykorzystywane niemal każdego dnia. Pozwala to nauczycielom w prosty sposób skupić na sobie uwagę każdego ucznia, który do tej pory nie interesował się konkretną dziedziną nauki. Rozpowszechnienie zabawek edukacyjnych i ich oficjalne wprowadzenie do szkół przyniosłoby wiele korzyści oraz przełożyło się na lepsze wyniki w nauce. Ciekawszy sposób prowadzenia zajęć oraz praktyczna możliwość przetestowania działania maszyny daje więcej niż nauka samej teorii.

Rola zabawek edukacyjnych w szkolnictwie jest nieoceniona. Pozwalają one dzieciom w każdym wieku oraz tym z problemami w bardziej obrazowy sposób zapoznać się z zagadnieniem lekcyjnymi. Jednocześnie staje się to również uproszczeniem dla nauczyciela, który wraz z elementami klocków otrzymuje gotowe scenariusze zajęć, uwzględniające czas na naukę oraz zabawę. Poprzez klocki edukacyjne rozwija się nie tylko kreatywność czy wyobraźnia, ale również umiejętności motoryczne, dlatego każdy zestaw został przypisany do odrębnej grupy wiekowej w zależności od ich potrzeb i systemu nauczania.