Dodano: 10-06-2020 autor: Top Klocki

Większość nauczycieli w szkołach podstawowych stale poszukuje nowych pomocy dydaktycznych, które urozmaiciłyby prowadzone zajęcia. Zwłaszcza, kiedy pojawiają się trudne do zrozumienia tematy, z którymi dzieciaki często mają problemy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą tablice interaktywne, różnego rodzaju programy, jednak nie w każdej sytuacji okazują się one najlepszym rozwiązaniem. Kiedy niezbędna okazuje się potrzeba wizualizacji 3D, bez względu na jakim przedmiocie, z pomocą przychodzą klocki K'NEX.

Niezawodne konstrukcje na każdą lekcję

klocki k nex

Klocki edukacyjne ani trochę nie przypominają tych, które są znane nam z dzieciństwa. Mają zupełnie inne kształty, zróżnicowane elementy oraz książeczkę z instrukcją co jak należy złożyć. Osobno w zestawie znajduje się także poradnik dla nauczyciela, jak może wykorzystać dane klocki w czasie swojej lekcji, do jakiego scenariusza pasują oraz jak zaciekawić uczniów. Szeroki wybór pozwala zakupić zestawy tematyczne, dedykowane do nauki konkretnego przedmiotu bądź zagadnienia, co sprawiło, że K'NEX zaczęły być stosowane w różnych grupach wiekowych. Dostępne są modele 3D figur geometrycznych, różnego rodzaju pojazdów mechanicznych, a także owadów i innych niewielkich zwierząt, których budowy trudno się nauczyć. Z pomocą klocków przychodzi to znacznie łatwiej, bowiem nauka poprzez zabawę dalej najlepsze efekty.

Klocki edukacyjne – plastikowe czy drewniane

drewniane klocki edukacyjne

To, na jakie klocki zdecyduje się nauczyciel, powinno być uwarunkowane wiekiem dzieci oraz dostępnością konkretnych zestawów. Nie każdy temat da się przeprowadzić przy pomocy drewnianych modeli 3D do samodzielnego sklejenia. Jest to bardzo czasochłonne i skomplikowane, dlatego drewniane klocki edukacyjne są skierowane do starszych grup wiekowych. Młodsi mają natomiast możliwość składać konstrukcje przy pomocy plastikowych klocków – czy to świecących, czy magnetycznych, co jest znacznie łatwiejsze i nie wymaga wprawy, a na pewno sprawia im wiele frajdy. Tak szeroki wybór pozwala indywidualnie każdemu nauczycielowi dopasować zestaw klocków do swojego planu nauczania.

Klocki K'NEX nie są jedynym wyborem wśród nauczycieli, jednak stale zyskują na popularności. Wszystko ze względu na zawartość zestawu, czyli elementy przeznaczone do budowy konstrukcji nawet przez 10 dzieci jednocześnie, a do tego gotowy scenariusz zajęć z ćwiczeniami uzupełniającymi. Jest to więc nie tylko atrakcja dla uczniów, dla również dużo uproszczenie dla prowadzących zajęcia. Mogą nie tylko wykorzystać niestandardowe pomoce dydaktyczne w czasie zajęć, ale również trzymać się podstawy programowej nawet w trakcie zabawy.