Dodano: 10-06-2020 autor: Top Klocki

Popularne klocki Lego pojawiają się w życiu niemal każdego dziecka. Na początku w postaci większych elementów, z których można tworzyć nieskomplikowane konstrukcje, a później jako malutkie klocki, które często stają się koszmarem rodziców. Mimo to maluchy uważają, że takie zestawy pozwalają im wykazać się nieograniczoną wyobraźnią i na każdą okazję życzą sobie otrzymać kolejne pudełko z nową serią zabawek. A co gdyby tak za którymś razem w ich ręce trafiły klocki świecące w ciemności? Na pewno byłyby pod wielkim wrażeniem.

Kompatybilność Light Stax z innymi klockami

plastikowe klocki dla dzieci

Mogłoby się wydawać, że zakup nowoczesnych klocków z diodami LED wiąże się z ogromnymi kosztami. Zwłaszcza jeśli przygoda dziecka z budowaniem własnych konstrukcji ma się dopiero zacząć. Nic bardziej mylnego, nie trzeba od razu inwestować w kilka rozbudowanych zestawów z gotowymi wzorami. Na początek wystarczy zaledwie kilka świecących elementów, by uatrakcyjnić dziecku zabawę na jakiś czas. Największą ich zaletą jest to, że są kompatybilne zarówno ze standardowym Lego, jak i Lego Duplo, co pozwala znacznie ograniczyć wydatki. Nawet niewielka ilość świecących elementów może sprawić, że plastikowe klocki dla dzieci rozbudzą ich wyobraźnię i zaczną tworzyć takie konstrukcje, które jeszcze nigdy nie powstały.

Kreatywne zabawki z wieloma zaletami

klocki świecące w ciemności

Dziecko, które przez długi czas bawi się tą samą zabawką prędzej czy później czuje się znudzone. To samo dotyczy klocków, które po zbudowaniu wszelkich możliwych budowli zostają odstawione na bok, a często na ich miejsce przychodzi komputer czy konsola. Można jednak spróbować pokazać dziecku nową odsłonę klocków, kupując zestaw zawierający wszelkie niezbędne elementy oraz instrukcję pokazującą jak zbudować motylka, robota czy wiele innych, skomplikowanych postaci. Pozwoli to dziecku na nowo odkryć możliwości klocków i cieszyć się samodzielnie zbudowaną konstrukcją. Świecące klocki są bardzo wartościową zabawką, która może dłużej odciągać dziecko od wszelkiej elektroniki.

Klocki świecące w ciemności są świetną alternatywą dla standardowych plastikowych klocków. Oświetlenie LED sprawia, że każda budowla wygląda znacznie ciekawiej, a dziecko jest pod wrażeniem swoich zdolności. Kiedy zabraknie świecących elementów zawsze może wykorzystać jeden ze swoich zestawów klocków Lego, dzięki czemu budowla będzie bardziej rozbudowana. Bez względu na wybrany zestaw, świecące klocki na pewno pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka i dłużej pozwolą mu kreować swoją wyobraźnię.